iGo neo

Riadime automatizované vozíky

Dohodnúť konzultáciu

Autonómne vychystávanie na nízkej úrovni znižuje množstvo práce pre operátorov

Vozík nasleduje svojho vodiča a vždy stojí v optimálnej polohe na vychystávanie.

Expedícia tovaru je v rámci intralogistiky rôznorodou a náročnou úlohou. Hlavnými výzvami pre zamestnancov sú najmä množstvo okoloidúcich v oblastiach expedície, ako aj veľmi dlhé prepravné trasy.

OPX iGo neo môže byť dokonale integrovaný do jednotlivých procesov vychystávania. Operátor má teraz vozík, ktorý mu pomáha intuitívne pracovať spôsobom, ktorý predtým nebol možný. Zvýšený výkon pri manipulácii a maximálna ergonómia znamenajú výhernú kombináciu - a rovnováha medzi týmito dvoma aspektmi je v praxi skutočne dôležitá.

S technológiou iGo neo je STILL prvou spoločnosťou, ktorá uspeje v oblasti. -vozíky prerobené na autonómnych asistentov vášho operátora. To umožňuje, aby si vychystávaci vozík, ako je OPX iGo neo, sledoval svojho operátora na každom kroku. Vozík sa vždy zastaví presne v optimálnej polohe na vyzdvihnutie a pomocou umelej inteligencie intuitívne prispôsobí dráhu a rýchlosť jazdy pre danú úlohu.

 • Produktívny: Vozík sleduje svojho vodiča a vždy stojí v optimálnej polohe pre manipuláciu. Umelá inteligencia intuitívne upravuje cestu a rýchlosť pre danú úlohu.

 • Menej práce: 75% zníženie v prípade namáhavej a časovo náročnej práce, so značným skrátením peších vzdialeností.

 • Bezpečný: Viacstupňová bezpečnostná koncepcia chráni ľudí, vybavenie skladu a tovar. Špeciálne senzory zaznamenávajú všetky dynamické a statické objekty v sklade.

 • Spoľahlivý: Vozík využíva hybridný systém sledovania na identifikáciu jednotlivých operátorov a nasleduje ich - aj v prípade, keď sa používa Z-pick patern.

 • Efektívny: iGo neo významne zvyšuje produktivitu v porovnaní s konvenčným modelom vychystávania.

Radi vám poradíme ohľadom vhodného riešenia iGo neo

Naši špecialisti sú pripravení odpovedať na vaše otázky týkajúce sa nášho portfólia

Oslovenie*

iGo neo produkty

Autonómny asistent operátora

OPX 20/25 iGo neo

OPX 20/25 iGo neo

Všestrannosť

 • Vysoký výkon manipulácie a rýchla preprava dvoch paliet vďaka nosnosti 2,000 kg alebo 2,500 kg
 • Ideálny pre odvetvia ako retail, automotive a potravinárstvo.
OPX-L 12 iGo neo

OPX-L 12 iGo neo

Obratnosť

 • Vysoká nosnosť 1,200 kg pre ťažký náklad na jednej palete
 • Vďaka kompaktným rozmerom je vhodný aj do úzkych pracovných uličiek
 • Vďaka stožiaru dokáže vozíky dvíhať tovar do optimálnej výšky až do 786 mm
OPX-L 20 iGo neo

OPX-L 20 iGo neo

Flexibilita

 • Vychystávanie na dvoch Euro paletách
 • Nosnosť do 2,000 kg umožnuje vysoký výkon manipulácie
 • Komfortné vychystávanie vďaka možnosti prispôsobenia výšky až do 891 mm
OPX-L 20 S iGo neo

OPX-L 20 S iGo neo

Ergonómia

 • Nožnicové zdvíhanie umožnuje komfortné vychystávanie dvoch paliet simultánne s nakladaním s nosnosťou až do 2,000 kg
 • Predĺžené vidlice pomáhajú s prepravou nadrozmerných tovarov
 • Maximálna bezpečnosť operátora vďaka standard load protection guard

Možnosti použitia

Produktívny : Vozík nasleduje svojho operátora a vždy stojí v optimálnej polohe na vyzdvihnutie. Umelá inteligencia intuitívne upravuje optimálnu cestu a rýchlosť pre danú úlohu.

Precízne zvládnutie prekážok : OPX iGo neo koná podľa situácie. Vozíky budú autonómne jazdiť okolo prekážky, alebo - ak úplne zablokujú cestu - zastavia sa. V prípade dopravného preťaženia vstúpi iGo neo do prevádzkového režimu konvoja a nasleduje operátora spredu.

Mimoriadne vysoká úroveň bezpečnosti vďaka snímačom sledovania pohybu : autonómny vozík dokáže rozlišovať medzi vodičom, ostatnými ľuďmi a prekážkami.

Bezpečnostná koncepcia : Viacstupňová bezpečnostná koncepcia chráni ľudí, vybavenie skladu a tovar. Špeciálne senzory zaznamenávajú všetky dynamické a statické objekty v sklade.

Spoľahlivosť procesu - dokonca aj pre prázdne regále alebo križovatky : OPX iGo neo detekuje prázdne police a prechádza popri nich. Križovatky sa tiež detekujú v dostatočnom predstihu pred príchodom vozíka a ten nimi bude autonómne jazdiť, len ak vodič skontroluje, či je cesta voľná a schválil jazdu.

Hybridný systém sledovania : Vozík využíva hybridný sledovací systém na identifikáciu jednotlivých operátorov a na ich sledovanie - aj keď sa používa Z-vzor vychystávania.

Vysokovýkonné vychystávanie : operátor môže určiť, či sa zariadenie presunie do prvej alebo druhej polohy palety. Taktiež je možné zvoliť polohu medzi nimi.

Zváženie individuálnych preferencií výberu: Jednoducho zaparkujte OPX iGo neo na požadovanom mieste. Vozík sa autonómne zastaví v presnej vzdialenosti od regálu podľa pokynov prevádzkovateľa. Ak sa nedodrží bezpečná vzdialenosť 500 mm, vozík to po reštarte napraví.

Signál LED : Signál LED ukazuje, či je vozík v autonómnom alebo manuálnom režime.

Personalizované vychystávanie : vozík je možné prispôsobiť preferenciám operátora. Optický signál ukazuje, či je vozík orientovaný doľava, doprava alebo do stredu regálovej uličky.

Úplná ochrana : osobný bezpečnostný systém je zapuzdrený v prednej časti vozíka, čo umožňujejeho nepretržitú dostupnosť.

Posúvanie bezpečnosti do novej dimenzie : voliteľná predná 3D kamera na OPX iGo neo detekuje prekážky v celej výške vozíka.

Všetko pod kontrolou : diaľkové ovládanie umožňuje ovládať všetky dôležité funkcie vozíka z aktuálnej polohy vodiča.

Intuitívna prevádzka : ako alternatíva k diaľkovému ovládaniu možno najdôležitejšie funkcie ovládať pomocou klávesníc na bočnej strane vozidla.


Videá

{{ filteredVideos.length }} Videos

Referencie

"OPX iGo neo je možné veľmi efektívne používať v našej najväčšej sieťi spoločnosti Metro Logistics GmbH, pretože uličky na vychystávanie sú dostatočne dlhé nad 100 metrov a objednávky vychystávame 100% manuálne." Už sme merali 10 až 15 percentné zvýšenie výkonnosti pri prvotnom testovaní a sme si istí, že môžeme dosiahnuť ešte väčšie zvýšenie v iných oblastiach, kde je menej úzkych miest. "

Peter Kaleck, prevádzkový manažér spoločnosti Metro Logistics GmbH v Marle


Na stiahnutie

 • Inštrukcie OPX iGo neo (EN) PDF, 8 MB Download
 • Brožúra Advanced Applications (EN) PDF, 5 MB Download
 

Zostaňme v kontakte

Naši špecialisti sú pripravení odpovedať na vaše otázky týkajúce sa nášho portfólia

Vyplňte dotazník

Na vaše požiadavky odpovieme v čo najkratšom čase.

Kontaktujte nášho špecialistu

Vaša kontakt na našich odborníkov.

Oslovenie*