iGo – automation

Riadime automatizované vozíky

Dohodnúť konzultáciu

Riadime automatizované vozíky

V oblasti automatizácie vysokozdvižných vozíkov navrhujeme a dodávame komplexné štandardizované a neštandardizované zákaznícke riešenia. To znamená, že projekty automatizácie môžu byť kedykoľvek ľahko implementované. Týmto spôsobom môže každá spoločnosť, bez ohľadu na jej veľkosť, ťažiť z výhod automatizovaných procesov prepravy v sklade.

„Komplexnejšie. Rýchlejšie. Efektívnejšie. Tiež sa stretávate s každodennými problémami, ako sú tieto, keď súťažíte o spokojných zákazníkov?

  • Oneskorenia dodávok v dôsledku rastúceho príjmu objednávok.
  • Skladové kapacity dosahujú svoje limity.
  • Zamestnanci skladu sú vystavení vysokému fyzickému stresu.
  • Neefektívne nastavené procesy spôsobujú časté chyby, zbytočné prestoje a poškodenia počas prepravy.

Zvážte automatizáciu svojich intralogistických procesov - mimoriadne produktívny spôsob, ako môžete tieto a podobné problémy s vysokou účinnosťou vyriešiť.

Nie každá technologická inovácia je však pre vašu prevádzku vhodná a finančne uskutočniteľná. Naši konzultanti a odborníci s vami budú úzko spolupracovať pri hľadaní správnej úrovne automatizácie a zabezpečia, aby ste sa nestratili v džungli digitálnych ponúk z priemyslu 4.0. Prejdeme si to spolu s vami, krok za krokom: Manuálne. Poloautomatické. Plne automatické.

Aj vy môžete ťažiť z produktovej rady STILL iGo a tak zefektívniť svoju intralogistiku, zvýšiť bezpečnost, zabezpečiť dokonalosť procesov, dostupnosť a nákladovú efektívnosť.


Pomôžeme vám pochopiť možnosti automatizácie

Využívame naše odborné znalosti, aby sme vám pomohli analyzovať vaše procesy a identifikovať potenciál automatizácie s ohľadom na budúcnosť. Vy sa rozhodnete, či chcete využiť naše ďalšie poradenské služby. Služby poskytujú skúsení špecialisti na intralogistiku STILL a obsahujú tieto podrobné kroky:

1. Zber údajov

Po kontrole skladu dostaneme transparentný prehľad o existujúcom toku materiálu.

2. Analýza

Potenciál automatizácie sa určuje na základe údajov o procesoch a preprave, ako aj technická a ekonomická uskutočniteľnosť rôznych variantov automatizácie.

3. Poradenstvo

Na základe našich dlhoročných skúseností v tomto odvetví a vašich kľúčových finančných údajov vám vypracujeme koncepciu riešenia na mieru.

4. Koncept a požiadavky

Vyvíjame koncepciu, ktorá vám dá jasnú indikáciu pridanej hodnoty, ktorú môžete očakávať. Stanovíme si požaiadavky ako základ pre implementáciu vášho individuálneho riešenia.


Automatizované riešenia od spoločnosti STILL

Tri úrovne pre automatizovanú budúcnosť

1. Asistovaná jazda

Na tejto úrovni automatizácie vodičovi pomáhajú pri plnení jeho úloh rôzne inteligentné asistenčné funkcie vo vozidle, ale vodič zostáva zodpovedný za navigáciu v každej situácii. Napríklad STILL ponúka individuálne programovateľné výstražné notifikácie a prispôsobenie rýchlosti jazdy v závislosti od situácie pre manuálne ovládanie, čo umožňuje vysoko bezpečnú jazdu bez únavy.

2. Poloautomatizovaná jazda

Táto úroveň automatizácie zahŕňa riešenia, ktoré umožňujú vozíkom nezávislý pohyb za operátorom v sklade pomocou špeciálneho softvéru alebo umelej inteligencie a senzorov. Vďaka tomu sú pre svojich používateľov inteligentným partnerom. S týmto zariadením môžu vychystávače sledovať svojich operátorov na každom kroku a poloautomaticky sa posúvať do správnej polohy palety po optimálnej trase. Vodič si však v každom kroku ponecháva zodpovednosť za prevádzku svojho vozíka. Týmto spôsobom poloautomatizované vozíky znižujú zaťaženie zamestnancov a zvyšujú produktivitu a bezpečnosť vášho skladu.

3. Plne automatizovaná jazda

Plne automatizované vozíky v súčasnosti úspešne používajú mnohí lídri v priemysle, čo preukázateľne vedie k významnému zlepšeniu manipulačnej výkonnosti. Takmer všetky štandardizované vozíky STILL dokážu byť automatizované pre rôzne procesné požiadavky a prispôsobené tak, aby vytvorili komplexný automatizovaný logistický proces.

iGo pilot

Asistenčné systémy pre úzke uličky

S navigáciou iGo Pilot a bezpečnostnými funkciami iGo Pilot, iGo asistenčný systém kombinuje individuálnu topografiu vášho skladu s veľmi úzkymi regálovými zakladačmi pôsobiacimi v rámci neho.V praxi to vyzerá tak, že zo systému riadenia skladu sa do asistenčného systému zadá informácia o tovare. Následne, ihneď po aktivácii pohonnej páky, pristupuje vozík už automaticky k cieľu. Toto je obrovská výhoda najmä v skladoch s úzkymi uličkami či v skladoch s regálmi až do výšky 18 metrov. Vozík sa v úzkej uličke sám presunie k požadovanej palete a dokáže zvoliť ideálnu trasu pre maximálnu produktivitu. Kým navigácia iGo vedie vodiča a jeho vozík poloautomaticky po optimálnej trase na požadovanú pozíciu v regály, bezpečnosť iGo využíva množstvo bezpečnostných prvkov na ochranu tovaru, regálov a stavebného vybavenia, ako aj vozíkov pred poškodením.

iGo neo

Autonómne fungujúce vozíky

S technológiou iGo neo je spoločnosť STILL ako prvá spoločnosť úspešná v premene sériovo vyrábaných vozíkov na autonómnych asistentov pre svojho prevádzkovateľa. To umožňuje, aby si objednávateľ, ako je OPX iGo neo, sledoval svojho operátora na každom kroku. Vozík vždy zastaví presne v optimálnej polohe na vyzdvihnutie a intuitívne nastaví dráhu a rýchlosť jazdy pomocou umelej inteligencie pre danú úlohu .Zároveň máte vždy ponechanú flexibilitu, pretože všetky vychystávacie vozíky sa dajú v prípade potreby prevádzkovať aj manuálne.

iGo systémy

Plne automatizovaný logistický proces

Systémy iGo implementujú automatizovanú interakciu jedného alebo viacerých rôznych vozíkov s cieľom vykonávať prepravné úlohy v sklade bez vodiča. Vhodný štandardný vozík STILL je preto vybavený automatizačnou súpravou iGo pre každú prepravnú úlohu. Softvér iGo potom preberá kontrolu nad vozíkom a reguláciou premávky, dosahuje efektívne využitie vozového parku a monitoruje všetky stavy nabitia batérie. Moderné navigačné technológie umožňujú bezpečný a nezávislý pohyb vozidiel v ktorejkoľvek časti prevádzky.

Problém s rozhodovaním?

Naši odborníci sú vždy pripravení odpovedať na vaše otázky týkajúce sa nášho portfólia.

Oslovenie*

Príklady z praxe

Audi

"Každý deň môžeme dosiahnuť a niekedy dokonca prekročiť definovaný výkon týchto dvoch zariadení." Je to nepochybne vďaka vynikajúcej spolupráci so spoločnosťami STILL a Dematic. "

Stefan Meier, Logistics Planner v spoločnosti Audi  

CASA

"Všetky naše logistické činnosti sa zlúčia do nového, do značnej miery automatizovaného európskeho distribučného centra."

Bart Dauwen, Warehouse Manager, CASA International

 

Prečítať celú referenciu →

Kuraray Trosifol

„Náš projekt sme predložili mnohým známym dodávateľom automatizovaných prepravných systémov a komplexných riešení. Nakoniec boli iba traja, ktorí mali odvahu prijať to, a nakoniec bol STILL jediným dodávateľom, ktorý bol schopný implementovať komplexné riešenie vo veľmi obmedzenom časovom rámci iba deväť týždňov. “

Manfred Kania, Logistics Manager, Kuraray Trosifol


Na stiahnutie

 

Zostaňme v kontakte

Naši odborníci sú vždy pripravení odpovedať na vaše otázky týkajúce sa nášho portfólia.

Vyplňte formulár

Na vaše požiadavky odpovieme v čo najkratšom čase.

Zavolajte nášmu špecialistovi

Kontakt na našich odborníkov

Oslovenie*